Ballina BOTA Tërmet jashtë brigjeve të Ekuadorit

Tërmet jashtë brigjeve të Ekuadorit

218
0
SHPËRNDAJE

Tërmet jashtë brigjeve të Ekuadorit

Një tërmet i fuqishëm ka goditur jashtë brigjeve të Ekuadorit, duke bërë që njerëzit të dalin në rrugë duke vrapuar.
Autoritetet thonë se nuk ka raportime për viktima apo dëme të mëdha materiale, transmeton portali arbresh.info.

Shërbimi Gjeologjik Amerika thënë se dridhjet kishin një magnitudë preliminare prej 6.5 dhe ishte rreth 30 kilometra në verilindje të Bahia de Caraquez.

Tërmeti ndodhi rreth 7 kilometra nën sipërfaqen e Tokës.