Papa me flamurin kuqezi rreth qafës

48

Pranimi i flamurit tonë kombëtar, flamurit të Skënderbeut, është dhurata me e bukur që Papa Françesku iu bën shqiptarëve për Pashkët e këtij viti. Kështu ka shkruar në Facebook ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili e ka postuar edhe një fotografi ku Papa shihet me flamur kuqezi rreth qafës.  More...

by genta | Published 17 hours ago
42
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Në Siri luftojnë më shumë britanik, ballkanasit janë të pestët

Shkup, 18 prill – Sipas të dhënave të raportit të fundit të Qendrës ndërkombëtare për hulumtime të radikalizimit dhe të politikës, në krahun e kryengritësve në Siri luftojnë shtetas nga të More...

37
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Tragjedi në Mont Everest, 13 të vdekur

Së paku 13 persona e kanë humbur jetën, kurse shumë të tjerë janë lënduar në ortekun e borës që i ka zënë një grup të alpinistëve në Mont Everest, ka njoftuar qeveria e Nepalit. Orteku i borës More...

33
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Fundosja e tragetit, arrestohet kapiteni (VIDEO)

Autoritetet në Korenë e Jugut kanë arrestuar kapitenin e tragetit që u përmbys e më pas u mbyt, duke shkaktuar vdekjen e 28 personave dhe zhdukjen e 270 të tjerëve. “Së bashku me të, edhe dy anëtarët More...

11
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Ambasadori rus i krahason ushtarët e Ukrainës me ata të Milosevicit në Kosovë (Video)

Ambasadori i Federatës Ruse në Tiranë, Leonid Abramov, e ka konsideruar ndërhyrjen e ushtrisë së Ukrainës në lindje të vendit, me atë të ushtrisë serbe në Kosovë. “Ushtarët e Kievit në lindje të More...

13
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Grekët këngë për vrasjen e Ilia Karelit (VIDEO)

Këngëtari grek Agathonas Lakovidhis i ka kushtuar një këngë të burgosurit shqiptar Ilia Kareli i cili humbi jetën si pasojë e torturave të gardianëve greke. “U transportua në një burg tjetër, por More...

25
By genta On Thursday, April 17th, 2014
0 Comments

Goditet rrjeti i prostitucionit Shqipëri-Itali

Një rrjet i prostitucionit italo-shqiptar është shkatërruar nga policia italiane e cila arrestoi 14 persona pjesë e dy grupeve. Sipas mediave italiane arrestimi i fundit është bërë në Tiranë ku është More...

17
By genta On Thursday, April 17th, 2014
0 Comments

Kerry konfirmon marrëveshjen për Ukrainën

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka konfirmuar se Ukraina, Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë arritur marrëveshje për shtensionimin e situatës në Ukrainë. Palët janë takuar sot More...

16
By genta On Thursday, April 17th, 2014
0 Comments

Në Beograd, do të mbahet parada e homoseksualëve

Këtë vit në Beograd nga data 19 maj deri më 31 maj, do të mbahet parada e homoseksualëve. Kështu ka bërë të ditur Goran Milletiq, nga Këshilli Organizativ i Paradës. Ai ka thënë se ditën e fundit More...

15
By genta On Thursday, April 17th, 2014
0 Comments

Kur Lada ndalon aksion antiterrorist në Ukrainë(video)

Në internet është publikuar një xhirim ku shihet një veturë e tipit Lada e sepratistë pro-rus e cila ndjek një tank të ushtrisë ukrainase. Skenat duken si në film. Burri nga Lada e ndalon tankun ukrainas More...

Most Popular Posts

Kerko lajmet :

Kategorit e lajmeve

Nese nuk hapen videot

Kliko buttonin me posht qe te hapet video.. .
Page Speed 64 queries in 0.472 seconds.
counter easy hit