Obama: Rusia nuk po e respekton marrëveshjen për Ukrainën

5

Presidenti Barak Obama tha se Rusia nuk po e respekton marrëveshjen e Gjenevës për zbutjen e krizës në Ukrainë dhe se nuk ka shpresa që rusët ta zbatojnë marrëveshjen. Në një konferencë shtypi në Tokio me kryeministrin japonez Shinzo Abe, presidenti tha se Rusia nuk ka zgjedhur atë që ai e quajti “rrugë të mençur” dhe More...

by genta | Published 2 hours ago
1
By genta On Thursday, April 24th, 2014
0 Comments

Rreth 40 mijë trupa ruse në kufirin me Ukrainën

Ka rreth 40 mijë trupa ruse të vendosura pranë kufirit me Ukrainën. Por, siç njofton korrespondenti i “Zërit të Amerikës”, Andre de Nesnera, ka shenja se disa trupa ruse mund të jenë tashmë në anën More...

1
By genta On Thursday, April 24th, 2014
0 Comments

Dobrica Cosic: Në luftën me shqiptarët ne e kemi humbur Kosovën

Shkrimtari serb Dobrica Cosic, ka folur për çështjen e Kosovës dhe ka theksuar se, për Serbinë Kosova është e humbur. Ai shprehet se nuk e di nëse kjo është përfundimtare pasi tani për tani nuk mund More...

23
By genta On Wednesday, April 23rd, 2014
0 Comments

Erdogan kërkon falje për vrasjen e 1.5 milionë armenëve

Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka ngushëlluar të gjithë pasardhësit e më shumë se një milion e gjysmë armenëve, që janë vrarë nga forcat osmane gjatë Luftës së Parë Botërore. Përmes More...

19
By genta On Wednesday, April 23rd, 2014
0 Comments

Blair: Bota, në rrezik nga ekstremizmi fetar

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka paralajmëruar liderët perëndimorë se duhet t’i lënë mënjanë dallimet me Rusinë lidhur me Ukrainën dhe të fokusohen tek rreziku që vjen nga ekstremizmi islamik. Blair, More...

12
By genta On Tuesday, April 22nd, 2014
0 Comments

Obama viziton Azinë – ekonomia jo prioritet

Duke kërkuar të kthej “afërsinë” me vendet e Azisë, presidenti i SHBA-ve, Barak Obama niset të martën në një turne, në katër vendet e rajonit, me shpresën për t’i bindur aleatët e vetë se SHBA-të More...

11
By genta On Tuesday, April 22nd, 2014
0 Comments

Vuçiq merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Presidenti serb Tomisllav Nikoliq, sot do t’i dorëzojë mandatin për formimin e qeverisë së re të Serbisë, liderit të Partisë Përparimtare Serbe (PPS), Aleksander Vuçiq. Aleksander Vuçiq ka thënë More...

26
By genta On Monday, April 21st, 2014
0 Comments

Berlini, i rrezikuar nga shërbimi sekret rus

Shërbimet e fshehta ruse duan të rekrutojnë në Gjermani informatorë nga politika dhe ekonomia, njofton gazeta gjermane “Welt am Sonntag”. Synimi i agjentëve rusë është që, përmes punonjësve More...

20
By genta On Monday, April 21st, 2014
0 Comments

Sa i lumtur është Kim Jong Un në mes femrash!(foto)

Së fundmi u spekulua se ai mund të ketë vrarë edhe hallën e tij. Bëhet fjalë për diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Spekulimet u shtuan pasi në një video propagandë, ishte fshirë imazhi i More...

2
By genta On Monday, April 21st, 2014
0 Comments

Berlini, i rrezikuar nga shërbimi sekret rus

Shërbimet e fshehta ruse duan të rekrutojnë në Gjermani informatorë nga politika dhe ekonomia, njofton gazeta gjermane “Welt am Sonntag”. Synimi i agjentëve rusë është që, përmes punonjësve More...

Most Popular Posts

Kerko lajmet :

Kategorit e lajmeve

Nese nuk hapen videot

Kliko buttonin me posht qe te hapet video.. .
Page Speed 64 queries in 1.889 seconds.
counter easy hit