“Hëna e përgjakur” në Torino

21

Fatkeqësisht këto ditë qielli mbi ne ka qenë i mbushur nga retë dhe dikush ka humbur pamjet e mrekullueshme të ofruara nga Hëna e përgjaktë në këtë mes prilli. Por, jo në Itali. Nga Torino nga mbërrijnë disa shkrepje mahnitëse të fotografit Valerio Minato i cili ka kapur lindjen e ‘Hënës së përgjakur’ në qytetin e tij. “Për More...

by genta | Published 3 days ago
9
By genta On Sunday, April 20th, 2014
0 Comments

Pyetjet shkencore të cilave duhet t’ua dini përgjigjet

Të rrethuar nga mrekulli teknologjike, që nga bankomatet që flasin te satelitët e telekomunikacionit, njerëzit janë shumë të etur për t’u përditësuar me mjetet shkencore, por jo dhe aq me shkencën Në More...

61
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Zbulohet planeti “si Toka”

Shkencëtarët besojnë se kanë zbuluar planetin më të ngjashëm për nga madhësia dhe forma me Tokën, i cili me shumë gjasa, sipas tyre strehon jetë. Planeti është zbuluar nga teleskopi i NASA-s, Kepler More...

57
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

“Tetrada do ndryshojë rrjedhën e njerëzimit”(video)

Ndërsa astronomët i jane gëzuar spektaklit që ka ofruar mbrëmjen e 15 prillit Hëna në ngjyrë të kuqe, drejtuesit e një kishe amerikane trondisin me deklaratën e tyre se një ngjarje shumë e madhe do More...

56
By genta On Friday, April 18th, 2014
0 Comments

Hëna e përgjakur(video)

Për shkencëtarët dhe banorët e Shteteve të Bashkuara, një seri e jashtëzakonshme eklipsesh hënore sapo ka filluar. Ngjarja ka nisur me 15 prill kur Hëna e plotë kaloi nëpër hijen e Tokës , duke prodhuar More...

29
By genta On Monday, April 14th, 2014
0 Comments

Truri dizenjon me shpejtësi hartën e aromave

Truri shkruan me shpejtësi hartën që përdoret si taksative për të njohur erërat dhe që na bën të dallojmë ushqimin e shijshëm ndryshe nga një grabitqar i rrezikshëm. Pak pas lindjes në fakt, struktura More...

28
By genta On Friday, April 11th, 2014
0 Comments

Hëna ngjyrë gjaku e 15 prillit paralajmëron për një ngjarje të jashtëzakonshme

Kjo javë sjell fillimin e një fenomeni kozmik të cilët disa të krishterë kanë zbuluar ditët e fundit. Një “Tetrad” parashikon 4 “hëna të kuqe” të shfaqura në qiell dhe është një shenjë paralajmëruese More...

2
By genta On Thursday, April 10th, 2014
0 Comments

Zbulohet ilaçi kundër kancerit

Disa shkencëtarë pretendojnë se mund të kenë gjetur ilaçin kundër kancerit, një ilaç çudibërës që ka asgjësuar çdo tumor me të cilin ka rënë në kontakt. Sipas revistës “Science Magazine”, More...

21
By genta On Wednesday, April 9th, 2014
0 Comments

Dritë artificiale në Mars?

Dritë artificiale në Mars?Mes imazheve të fundit nga sipërfaqja e planetit Mars të dërguara në Tokë nga sonda e NASA-s, ‘Curiosity’ është njëri që po ngjall më shumë debate se të tjerët. Bëhet More...

19
By genta On Sunday, April 6th, 2014
0 Comments

Shkencëtarët gjejnë mënyrën për të lexuar mendje

Mendoni se leximi i mendjes është fantashkencë? Mendoni përsëri. Shkencëtarët kanë përdorur skanerë të trurit për të detektuar dhe rindërtuar fytyrat për të cilat mendojnë njerëzit, sipas një More...

Most Popular Posts

Kerko lajmet :

Kategorit e lajmeve

Nese nuk hapen videot

Kliko buttonin me posht qe te hapet video.. .
Page Speed 64 queries in 0.618 seconds.
counter easy hit