Ballina SPORTI SHQIPTAR Rivali i mundshëm i Skënderbeut në raundin tjetër të Europa Leagues

Rivali i mundshëm i Skënderbeut në raundin tjetër të Europa Leagues

165
0
SHPËRNDAJE

Rivali i mundshëm i Skënderbeut në raundin tjetër të Europa Leagues

Skënderbeu ishte e vetmja skuadër e Superligës shqiptare e cila arriti të marrë një rezultat pozitiv në ndeshjet e para kualifikuese të Europa Leagues.

Disa orë para se Skënderbeu të launte kundër Sant Julias, të besuarit e Ilir Dajës kishin mundësinë që të shikonin kundërshtarin e mundshëm të raundit tjetër, shkruan SYRI.net.

Kairat Almaty është skuadra e frikshme e cila teorikisht ka kaluar raundin pasi mposhti me rezultatin 6-0 skuadrën lituaneze të Atlantas.

Kairat Almaty nuk është një emër i panjohur për skuadrat shqiptare pasi më parë ka emelinuar Kukësin dhe Teutën.

Në ndeshjen e parë Skënderbeu fitoi me rezultatin e ngushtë 1-0 përballë skuadrës modeste nga Andora