Ballina KURIOZITETE Ankandi, shitet 715 mijë euro Lamborghini i dhuruar Papës (Foto)

Ankandi, shitet 715 mijë euro Lamborghini i dhuruar Papës (Foto)

15
0
SHPËRNDAJE

Është shitur në ankand për 715 mijë euro makina Lamborghini e bardhë që i është dhuruar Papa Françeskut pak kohë më parë dhe që ai dëshironte që paratë të shkonin për financimin e disa projekteve për bamirësi.

1 of 5Lajmi është bërë i ditur nga drejtues të Vatikanit, ku një fondacion i saj, “Aiuto alla Chiesa che Soffre”, do të çojë para planin e saj “Marshall” për rikthimin të besimtarëve të krishterë në Irak, që ishin dëbuar nga ISIS-i.

13 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)