Ballina KURIOZITETE Kush është personi i zhdukur më i famshëm në “You Tube”? (Video)

Kush është personi i zhdukur më i famshëm në “You Tube”? (Video)

5
0
SHPËRNDAJE
Loading...

Nëse kërkoni në internet, “njeriun më të famshëm të zhdukur në You Tube”, (“the most famous missing person on You Tube””), rezultati do të jetë Lars Mittank.

Imazhet e fundit që ka për të, vijnë nga aeroporti i Varnës në Bullgari dhe datojnë në 8 korrik 2014. Pastaj asgjë. Më shumë se 16 milionë ndjekës kanë parë dhe riparo videot e shpërndara në rrjetet sociale dhe përmbajtja është analizuar deri në detajin më të fundit. Kanë qarkulluar teori të shumta, nga vetëvrasja, deri te trafiku i organeve.

Ditët në fillim – Lars Mittank, ishte 28 vjeç dhe po kalonte disa ditë pushimi me miqtë në resortin “Golden Stats”, në bregdetin bullgar. Mbrëmjen e 6 korrikut 2014, u përfshi në një grindje me katër persona të tjerë. Motivi ishte futbollistik: Lars bënte tifo për Verder Bremenin, të tjetër për Bajernin e Mynihut. Por debati i dhunshëm sportiv i kushtoi shtrenjtë: dëmtim të dëgjimit në vesh. Kosta Kostov, mjeku që e vizitoi, i rekomandoi një antibiotik dhe nuk e këshilloi të ngitej në avion në ato kushte. Ndërsa miqtë e tij u kthyen në Gjermani, ai kërkoi një hotel ekonomik ku të qëndronte për disa ditë.

Sjellja e çuditshme – Dhe nga ai moment gjërat ndryshuan. Lars nis të sillet në mënyrë të pazakontë. Gjatë natës që e kaloi i vetëm, qëndroi zgjuar, i frikësuar dhe paranojak. Telefonata e fundit është e nënës së tij: i kërkon të fshijë kartën e tij të kreditit dhe i thotë se disa persona po e ndiqnin për ta grabitur ose për ta vrarë. Gruaja, Sandra Mittank, tregon më pas për televizionin gjerman, se mund “ta dëgjonte zemrën e tij që rrihte fort, pavarësisht se ishte në telefon”. Pastaj bie linja…

Imazhet e fundit – Një ditë më pas, Lars kthehet tek mjeku në aeroport. T-shirt i verdhë, pantallona xhinse deri në gju, ka me vete bagazhe, gati për t’u nisur. Në imazhet pasardhëse shfaqet teksa vrapon tek ambulatori dhe pastaj nga ndërtesa. Valixhet qëndruan në pasionon e dhomës së mjekut. Siç shkruan “The Sun”, doktor Kosto kujton që ishte nervoz dhe sillej në mënyrë të çuditshme. Kur një pacient tjetër hyri në ambulator, i ulëriti: “Nuk dua të vdes këtu. Duhet të dal që këtu”. Dhe kemarat e sigurisë e filmojnë në rrugë. Kur del nga rrezja e objektivit, zhduket përgjithnjë. Dyshohet se humbet në pyllin pranë aeroportit.

Videot në “You Tube” – Gjatë katër viteve kërkime, janë publikuar shumë video në “You Tube”. Por para së gjithash Lars Mittank është gjithnjë në “top ten” e njerëzve të zhdukur më të famshëm. Dhe nëse kërkon “the most famous missing person on You Tube”, i tiji është emri i parë që shfaqet. Ndoshta sepse personat e parë që kanë kontaktuar prindërit, i kanë thënë se kanë parë djalin e tyre, duke iu referuar filmimeve në platformë. Ndërkohë, gjithçka që ka mbetur nga ai, janë imazhet dhe ato kanë regjistruar deri tani mbi 16 milionë klikime dhe vazhdojnë të publikohen video të tjera. Por jo vetëm, shumë ndjekës kanë analizuar deri në detaj videot për të kuptuar ku mund të ketë shkuar i riu dhe nga se kishte frikë. Kanë qarkulluar shumë teori. Disa jo shumë pozitize, si ajo që djaloshi mund të ketë vdekur. Disa të tjera më konspirative, që kanë të bëjnë me trafikun e organeve, apo grabitjen.

E vërteta është që as policia e as investiguesit privatë të pajtuar nga familja, kanë arritur të gjejnë detaje më shumë mbi zhdukjen e tij.

13 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date

Sharing is caring!