Ballina LAJME Klubi i futbollit nga Izraeli ndërron emrin në nder të Donald Trumpit

Klubi i futbollit nga Izraeli ndërron emrin në nder të Donald Trumpit

11
0
SHPËRNDAJE

Presidenti i SHBA-ve, është një figurë e dashur në kryeqytetin e Izraelit.

Pasi Donald Trump njohu Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, një klub i këtij qyteti ka ndryshuar emrin në nder të presidentit amerikan.

Sot do të bëhet përurimi i ambasadës amerikane në Jerusalem dhe klubi do të luajë me emrin Beitar Trump Jerusalem, si mirënjohje për guximin e treguar nga presidenti i Amerikës, transmeton ksp.

Në dhjetor të vitit të shkuar, presidenti Trump doli kundër gjithë aleatëve dhe njohu Jerusalemin si……