Ballina LAJME Ministria e Drejtësisë kërkesë zyrtare Gjermanisë: Të ekstradohet Arbër Çekaj!

Ministria e Drejtësisë kërkesë zyrtare Gjermanisë: Të ekstradohet Arbër Çekaj!

24
0
SHPËRNDAJE

Ministria e Drejtësisë ka kërkuar këtë të hënë zyrtarisht ekstradimin e Arbër Çekajt nga Gjermania, pronari i kompanisë “Arbri Garden”, në kontenierin e së cilës u zbuluan 613 kg kokainë.

Mësohet se Ministria e Drejtësisë shqiptare i ka nisur sot autoriteteve gjermane kërkesën për ekstradimin e Çekajt, i cili është dënuar me “arrest me burg” në mungesë.

Çekaj, dyshohet si porositësi i ngarkesës prej 613 kilogram kokainë të pastër nga Kolumbia, dhe jo në pak raste është cilësuar nga Ambasada Amerikane si “peshk i madh”.

The post Ministria e Drejtësisë kërkesë zyrtare Gjermanisë: Të ekstradohet Arbër Çekaj! appeared first on Gazeta Shqiptare Online.