Ballina LAJME Tronditet Shqipëria/ Dy tërmete në 30 minuta

Tronditet Shqipëria/ Dy tërmete në 30 minuta

9
0
SHPËRNDAJE

Dy tërmete të forta dhe të njëpasnjëshme kanë lëkundur vendin tonë pak më parë.

Tërmeti i parë është shënuar në Vlorë dhe ka qenë me magnitudë 4.1 ballë dhe me thellësi 2 km.

Ndërsa tërmeti i dytë me magnitudë 3.3 ballë i shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 9 km në Jugperëndim të Memaliaj në 2 km thellësi./zoneelire.al

The post Tronditet Shqipëria/ Dy tërmete në 30 minuta appeared first on Zonë E Lirë.