Ballina LAJME Turqi, arrestohet një shqiptar me 9.7 kg kokainë në valixhe (Foto)

Turqi, arrestohet një shqiptar me 9.7 kg kokainë në valixhe (Foto)

10
0
SHPËRNDAJE

Një shtetas shqiptar, me iniciale N.K., 48 vjeç, është arrestuar në aeroportin e Stambollit, pasi i janë gjetur në valixhet e tij 9.7 kg kokainë.

Mësohet se shqiptari kishte mbërritur në 2 maj nga Brazili. Policia ka sekuestruar lëndën narkotike dhe ka vënë në pranga poseduesin e saj.

1 of 3Atatürk Havalimanı'nda valizinde 9 kilo 709 gram kokain ele geçirilen yabancı uyruklu kişi tutuklandı. ( İstanbul Emniyet Müdürlüğü – Anadolu Ajansı )
14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)