Ballina SPORTI SHQIPTAR Çudi në Izrael, klubi i famshëm ndryshon emrin për presidentin amerikan

Çudi në Izrael, klubi i famshëm ndryshon emrin për presidentin amerikan

14
0
SHPËRNDAJE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit do të inaugurojnë ambasadën e vet në Jeruzalem sot dhe si shenjë nderimi, klubi më i madh i qytetit, Beitari, do të ndryshojë emër duke shtuar edhe emrin e presidentit amerikan Donald Tramp.

Në këtë mënyrë, tani e tutje emri do të jetë Beitar Tramp Jeruzalem.

Beitari ka fituar 6 tituj kampionë në Izrael dhe luan rregullisht në kupat e Europës.

70 ??? ?????? ??????? ????? ?????????, ?? ?????? ????? ????? ????? ????? ???? ????? ?? ????? ???? ?? ?? ?????.
???"? ???????, ???????? ????????? ??????? ?????, ????? ????? ????? ?? ?????, ????? ????? ????? ?????? "???"? '?????' ???????".
?????? ??????: https://t.co/F03lrPfsmO pic.twitter.com/pngl3dPUwi

— Beitar Jerusalem FC (@fcbeitar) May 13, 2018